У орґанизациї КУД-а Руснацох Осиєк, на соботу, 6. децембра 2014. року з початком на 17 годзин у ткв. Шечеранским доме, Франкопанска 99, Осиєк, отримаю ше ювилейни, 10. «Дравски габи», стретнуца хорох и шпивацких ґрупох Руснацох РГ.

Наступя дружтва з Вуковару,Петровцох (2), Миклошевцох, Винковцох, Риєки та домашнє дружтво з Осиєку. Госци манифестациї буду КПД «Карпати» з Вербасу, з Войводини та Матица Словацка з Осиєку. Очекує ше коло 200 учашнїкох а з двома танцами «Дравски габи» звелїча фолклорна ґрупа КУД-а «Яким Гарди» з Петровцох.

Манифестация ше отримує з финанцийну потримовку Совиту за национални меншини РГ, городу Осиєку, соборского заступнїка Велька Кайтазия и Осиєцко-бараньскей жупаниї.