MARKOVAC NAŠIČKI - Manifestaciju 25. Večer polesnjaka su organizirali Matica slovačka Markovac i SKUU „Franjo Strapač” Markovac uz pokroviteljstvo Savjeta za nacionalne manjine Republike Hrvatske, Ureda za ljudska prava i prava nacionalnih manjina Republike Hrvatske, Saveza Slovaka u RH, Ureda iseljenih Slovaka, Grada Našica, Turističke zajednice Grada Našice te Vijeća mjesnog odbora Markovac Našički. Sve okupljene pozdravili su predsjednica Matice slovačke i predsjednica SKUU-a „Franjo Strapač” Vesna Budoš, gradonačelnik Grada Našica Krešimir Kašuba, predsjednik Saveza Slovaka u RH Mirko Vavra, a jučerašnju su manifestaciju podržali i predsjednik Gradskog vijeća Grada Našica Krešimir Žagar, Branka Baksa, tajnica Saveza Slovaka RH i vijećnica Gradskog vijeća te Vanja Prošić, županijski vijećnik. razini, što pridonosi ugodnom ozračju i dobrom raspoloženju mnogobrojnih posjetitelja. Miris polesnjaka širio se cijelim Markovcem, a pjesma i ples okupljenih folkloraša prikazala je i slovačku i hrvatsku tradiciju. U folklornom dijelu programa, uz domaćine SKUU „Franjo Strapač” Markovac, nastupili su i SKUD „Braće Banas” i MS Josipovac, Matica slovačka Međurić – FS „Orava”, KUD „Joakim Hardi” Petrovci, HKD „Podgoračani” Podgorač te FS „Drevar” Krásno nad Kysucou iz Slovačke.